Kontakt

 

Podlahy Plzeň s.r.o.

Jaromír Šilhavý (jednatel)

tel.: 603 178 635

 

eshop

kontakt

PVC (linoleum)

Uvažujete o PVC?

Obraťte se na nás, my Vám poradíme s volbou nejvhodnější variaty (poměr cena/kvalita + předpokládaná zátěž) a konkrétní dekor si vyberete z našich velkoformátových vzorníků. Můžete si u nás pouze objednat materiál (včetně dopravy až na místo realizace), případně vám lino i odborně položíme a zalištujeme. Reference z našich instalací si můžete prohlédnout ZDE.

Pokud máte zájem o další informace nebo si chcete domluvit bezplatnou osobní konzultaci zavolejte na tel.: 603 178 635

PVC (linoleum)

Výhody podlah z PVC:

 • nízké pořizovací náklady
 • atraktivní vzhled
 • vysoká odolnost a dlouhá životnost
 • PVC podlahy jsou hygienické (antialergické prostředí)
 • snadno se udržují a dobře tlumí kročejový hluk
 • lina se dodávají v rolích různých šířek (např. 3, 4, nebo 5 m), tzn. nemusí  být svařována (možnost nainstalovat v jednom kuse)
 • vyspělá technologie umožňuje vyrobit podlahové krytiny z PVC v takové kvalitě, že často nepoznáte, že se jedná pouze o dokonalou imitaci různých druhů parket, prken nebo dlažeb
 • dobrý teplotní vjem (tepelná izolace od podlahy)
 • vysoká chemická odolnost povrchu
 • vhodnost pro podlahové vytápění
 • vzájemná kombinovatelnost jednotlivých dekorů

 Podlahové krytiny z PVC se dále dělí na:

 1. Podlahové krytiny PVC heterogenní, které se skládají z více na sebe nalisovaných vrstev, často s tzv. textilní podložkou. Odlišují se složením, celkovou tloušťkou a tloušťkou nášlapné vrstvy. Tloušťka nášlapné vrstvy určuje stupeň zátěže. Spektrum použití je velmi široké, od lehké bytové zátěže, až po komerčně využívané či průmyslové objekty. Díky dekorům může imitovat dřevo, dlažbu, kámen, bambus, prkna a další materiály.
 2. Podlahové krytiny PVC homogenní, jsou v celé své tloušťce vyrobeny pouze z jedné vrstvy PVC hmoty. Nášlapná vrstva je shodná s tloušťkou podlahoviny. Je vysoce odolná a používá se do extrémně zatížených prostor (školy, kanceláře, jídelny, atd.). Tato podlahová krytina nemívá žádný vzor. 

PVC v pásech v RD v Plzni PVC - školské zařízení v Plzni PVC - administrativní budova v Plzni 

Příklad z praxe:

Rekonstrukce podloží podlahy a pokládka PVC v pásech - školské zařízení v Plzni.

Postup realizace: Zákazník si objednal výměnu podlahové krytiny na klíč. Odstranili jsme původní PVC (vč. ekologické likvidace), podklad jsme obrousili a očistili od lepidla, vyspravili a zacelili (sešili) lokální prohlubně a praskliny v betonu tak, aby byl podklad kompaktní. Následně jsme podklad napenetrovali a vyrovnali samonivelační stěrkou. Po zaschnutí jsme položili vybrané PVC, včetně obvodových a přechodových lišt.  

Školské zařízení v Plzni 1 Školské zařízení v Plzni 2 Školské zařízení v Plzni 3 Školské zařízení v Plzni 4 

Pokud chce konzultovat konkrétní projekt pošlete nám Vaše dotazy: 

Váš e-mail:
Předmět:
Antispamová kontrola:
  3 + 2 =
Zpráva: